Згідно з Указом Президента України у четверту суботу листопада в нашій державі щорічно відзначається День пам'яті жертв Голодоморів. Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. 
    24 листопада 2016 року в сесійній залі Здолбунівської районної ради в рамках Університету третього віку Здолбунівським районними територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спільно зі Здолбунівською централізованою системою публічно-шкільних бібліотек на «Літературно-краєзнавчому» факультеті організовано зустріч з дослідниками відлуння голодомору на Рівненщині, кандидатом історичних наук, доцентом, завідувачем кафедри історії України та спеціальних історичних дисциплін Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука, співавтором книги «Відлуння голодомору на Рівненщині» Андрієм Жив’юком та кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії України Рівненського державного гуманітарного університету, автором книги «Відлуння голодомору на Рівненщині» Русланою Давидюк.
     Руслана Петрівна та Андрій Анатолійович розповіли про передумови та причини голодомору, поділилися маловідомими та невідомими фактами, архівними документами, спогадами свідків, про які вони дізналися під час наукового дослідження зумисно організованого радянською владою у 1932 - 1933 роках штучного голоду, який призвів до смерті мільйонів українців і є геноцидом українського народу.
      Бібліотекарі також розповіли про трагічні сторінки в історії України, однією з яких є голодомор 1932-1933рр. та використовуючи фонди бібліотеки представили наукові роботи зарубіжних та українських дослідників про голодомор.
     До заходу долучився голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, який подякував Андрію Жив`юку та Руслані Давидюк за їх наукову працю.
   Слухачі Університету третього віку Кузьменко Ілля Пилипович та Сірак Віра Іванівна поділилися власними спогадами про голодомор, їх розповідь не залишила байдужим нікого.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити