Важко переоцінити роль зору в житті кожної людини. Більшу частину інформації з навколишнього світу ми отримуємо за допомогою візуального сприйняття: форми, розмірів, віддаленості предметів, завдяки чому чітко орієнтуємося в просторі. Практично при виконанні будь-якої роботи потрібна участь зору.
    «Очні захворювання: глаукома та катаракта» такою була тема чергового заняття на факультеті «Основи медицини, здорового способу життя», яке 10 листопада 2016 року в актовій залі Здолбунівської центральної районної лікарні провів Здолбунівський районний територіальний центр спільно зі Здолбунівською ЦРЛ.
   Лікар-окуліст Охман Тетяна В`ячеславівна розповіла про найпоширеніші захворювання, які виникають у літніх людей: глаукому та катаракту. Розповіла про причини їх виникнення, симптоми перебігу, чим катаракта відрізняється від глаукоми та профілактика даних захворювань.
     Тетяна В`ячеславівна наголосила, що в зону ризику очних захворювань потрапляють люди, що знаходяться в зрілому віці, а також страждають від цукрового діабету, тому вона порадила при будь-яких проблемах з зором звертатися до лікаря-офтальмолога. Адже своєчасне обстеження та хірургічна операція допоможуть зберегти зір.
   Наприкінці заняття слухачі Університету третього віку подякували лікарю за корисні поради та вичерпні відповіді на поставлені питання.