30 червня 2016 року в рамках Університету третього віку відбулось виїздне заняття «Літературно-краєзнавчого» факультету с.Гільча, яке було організоване Здолбунівським районним територіальним центром спільно зі Здолбунівською централізованою системою публічно-шкільних бібліотек.
      На захід був запрошений краєзнавець, перекладач, автор книги «Віхи історії села Гільча і околиць», уродженець цього краю, який зараз проживає в Польщі, де і видав свою книгу Ігор Паньков. Пан Ігор провів презентацію своєї книги та розповів історію виникнення с.Гільча і легенди пов`язані з назвою села. Провів вуличками с.Гільча і показав залишки слав`янського городища, затоку де колись знаходився млин з вальним колесом та провів до головної візітівки с.Гільча - урочища Святого Миколая з джерелами-близнятами у кам’яному гроті, де б’ють із-під землі чисті джерела живлющої холодної води. За легендами вважалося, що ці джерела не просто громові, а вибиті Божими блискавицями, і тому є цілющими. Протягом багатьох століть джерело в урочищі Святого Миколая є місцем паломництва, сюди щодня приходять і приїжджають люди, щоб набрати святої цілющої води.
       Слухачі Університету з задоволенням смакували воду, якою колись вгамовували спрагу повстанці Северина Наливайка, козаки війська Богдана Хмельницького, князь литовський Любарт, і воєвода руський Василь-Костянтин Острозький. Також пили воду з джерела Іван Нечуй-Левицький, Улас Самчук, Михайло Коцюбинський, Олесь Гончар, Олена Пчілка, Тарас Шевченко, який не тільки смакував цілющою водою, а і читав місцевим жителям поему «Сон».
       Наприкінці заходу усі присутні подякували пану Ігорю за цікаву інформацію та маловідомі факти, якими він поділився, а ще усі бажаючи могли придбати собі книгу з автографом пана Ігоря і набрати цілющої джерельної води.

Додати коментар


Захисний код
Оновити