Конституція України — це Основний Закон України, який закріплює права, свободи і обов'язки громадян України, її суспільно-політичний і державний устрій. Вона має особливий правовий статус — вищу юридичну силу, особливий порядок прийняття, підвищену стабільність та високий рівень захисту з боку держави.
   Першу у всій Європі Конституцію для українського народу створив гетьман Війська Запорозького Пилип Орлик ще в 1710 році. Називалася вона: «Пакти і Конституції прав та вольностей Війська Запорозького». Це була перша європейська конституція; вона мала справді демократичне підґрунтя та заклала основи республіканського правління в Україні.
Конституція незалежної України була прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 року, як завершення довгого і важкого конституційного шляху, що почався за шість років до того Декларацією про державний суверенітет України (16 липня 1990 р.).
    Саме з нагоди 20 річниці Конституції України 23 червня 2016 року в кімнаті депутата Здолбунівської районної ради в рамках Університету третього віку відбулось навчання на «Літературно-краєзнавчому» факультеті, яке провів Здолбунівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спільно зі Здолбунівською централізованою системою публічно-шкільних бібліотек.
    Бібліотекарі Здолбунівської ЦСПШБ провели бесіду на тему «Конституція в моєму житті», представили перегляд літератури «Конституція паспорт України» та відео-огляд «Конституція незалежної України: історія свободи».
    На захід була запрошена талановита поетеса Олійник Галина Петрівна, учасниця обласного конкурсу «Краща книга Рівненщини» у номінації «Краща поетична збірка». Пані Галина розповіла про свій життєвий та творчий шлях. Перші кроки в написанні віршів пані Галина почала робити в десятирічному віці написавши вірш «Буслига», а продовжила вже вийшовши на заслужений відпочинок.   
   Вірші талановитої поетеси публікувалися як в районних і обласних часописах, так і в загальнодержавних.
  Поезія пані Галини увійшла в декілька збірок «Душа після сповіді», «Вертикаль», «Дотиком вогню», «Танець розквітлого саду», «Пора співати», які були представлені бібліотекарями Здолбунівської ЦСПШБ.
   З великим задоволенням слухачі Університету третього віку слухали вірші написані Галиною Петрівною «В полоні запаху жасмину», «Білий лев», «На городі полю бур`яни», «А що коли не доросту», «Обпалені вогнем» та інші, адже все найважливіше: любов до життя, до української землі, до рідної мови, до чарівності квітів виливається в поетичні рядки.
    Наприкінці зустрічі пані Галина прочитала свій новий вірш «Пахне медом», який увійде в її нову збірку «Квіти прийдешні», над якою вона зараз працює.
    Присутні на заході подякували Галині Петрівні за гарний настрій і приємно проведений час та побажали талановитій землячці творчих успіхів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити