Писанка, драпанка, крапанка, крашанка… Яке велике розмаїття традиційного символу Великоднього свята! Мабуть, ніхто вже не може уявити собі великоднього кошика без цього різнобарвного маленького дива.
«Великодня писанка у техніці декупаж» такою була тема чергового заняття на «Мистецькому» факультеті в Університеті третього віку Здолбунівського районного територіального центру, яке 14 квітня 2016 року в кімнаті депутата Здолбунівської районної ради провела народна умілиця Тетяна Кардаш та бібліотекарі Здолбунівської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек.
Пані Тетяна розповіла про мистецтво декупажу і які існують техніки декупажу, які матеріали використовуються для деку пажу та які предмети можна декорувати. Представивши слайд-шоу предметів декорованих у техніці декупаж народна умілиця запропонувала присутнім на занятті приступити до декорування яєць.
Працівники бібліотеки презентували відео-фільми «Легенди про писанки» і «Чарівний світ писанки» та розповіли про види виготовлення писанок, про природні матеріали з яких можна приготувати фарбу, про значення кольорів, та про зображення і орнаменти характерні для різних регіонів України. Розрізняють писанки Подніпров’я, Слобожанщини, Полісся, Поділля, Бойківщини, Гуцульщини, Лемківщини, та найбільше розмаїття орнаментальних мотивів притаманне гуцульським писанкам. Тому у Коломиї є єдина у світі установа, у якій зберігаються і експонуються твори писанкового розпису.
Слухачі Університету третього віку мали можливість створити собі великодню писанку, почути багато цікавої та корисної інформації та отримати масу позитивних емоцій від власноруч створених шедеврів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити