Важко переоцінити значення сім'ї у житті кожної людини. Хороша сім'я зі стабільними стосунками і здорові діти для більшості жінок є символом власного щастя і добробуту. Однак реальна ситуація, на жаль, є іншою. Найбільша кількість конфліктів виникає саме в сім'ї: між чоловіком і дружиною, батьками і дітьми, тощо. Сім'я виявилася більш конфліктним середовищем, ніж вулиця, транспорт, сфера професійної діяльності. Деякі конфлікти завершуються прямим посяганням на недоторканність та фізичним насильством: побої, тілесні ушкодження тощо. Залежно від ситуації, ми є свідками, жертвами або ж кривдниками. Трагічність полягає в тому, що діти, які є свідками чи жертвами насильства, переносять модель кривдницької поведінки у власне життя та продовжують чинити насильство. Створюється коло насильства: жертви стають кривдниками.
Одним з напрямків діяльності відділення соціальної роботи Здолбунівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Здолбунівської міської ради є надання допомоги постраждалим від насильства в сім'ї. У межах повноважень фахівець із соціальної роботи здійснює:
1.Оцінку потреб постраждалих осіб.
2.Надає постраждалим інформацію про їхні права і можливості отримання допомоги.
3.Надає відповідно до компетенції постраждалим особам соціальні послуги, а саме: соціальну, психологічну допомогу на безоплатній основі; сприяє наданню правової допомоги; допомагає у забезпеченні тимчасового притулку для таких осіб та їхніх дітей у порядку, передбаченому законодавством,тощо.
Аби уникнути домашнього насильства, потрібно засвоїти кілька порад щодо поліпшення мікроклімату в родині:
 Намагайтеся робити зауваження одне одному лише наодинці, тактовно і делікатно.
 Не провокуйте конфліктні ситуації. Зупиніться у гніві – розумний не той, хто правий, а хто своєчасно припинив сварку.
 Старайтеся робити крок до примирення. Не забувайте дякувати за найменшу послугу. Частіше ставте себе на місце своїх домочадців.
 Запам’ятайте, що Ваші рідні дивляться на світ своїми очима. Безперечно, інакше ніж Ви.
 Не миріться з принизливим і жорстоким поводженням не бійтеся говорити про це.
 Не вдавайте, що нічого не відбувається, і не надійтеся, що все минеться.
 Докладайте максимум зусиль, щоб вирватися із замкненого кола, а тим, хто поруч, – родичам, друзям, сусідам – треба простягнути руку допомоги, бо коли мова йде про домашнє насильство, мовчання означає співучасть.
Пам’ятайте, що Ваше життя та Ваша безпека у великій мірі залежить від Вас!
Якщо Ви стали свідком або жертвою насильства звертайтеся за адресою: м.Здолбунів, вул. І. Мазепи,25, тел.(03652)2-50-24.
Усі звернення та консультації є конфіденційними! Ви маєте право на захист!

Додати коментар


Захисний код
Оновити