Напередодні державного свята – Дня гідності та свободи, 19 листопада 2021 року Здолбунівським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Здолбунівської міської ради для матерів загиблих (померлих) учасників АТО була організована екскурсійна поїздка до с.Пересопниця Рівненського району, місце, яке ще в народі називають духовною столицею України.

Тут матері Героїв ознайомилися з ознайомилися з пам’ятками Культурно-археологічного центру «Пересопниця». Зокрема побували в експозиційній залі, де науковий співробітник Центру Лариса Парфенюк провела цікаву екскурсію про добу бронзового віку, раннього залізного віку, познайомила присутніх з археологічними пам’ятками, знайденими на цій території після проведення археологічних розкопок.

Експозиційна зала ІІ поверху комплексу має назву «Шлях української першокниги». Центральне місце в цій залі займає факсимільне видання Пересопницького Євангелія – визначної рукописної пам’ятки староукраїнської літературної мови й мистецтва, переклад Євангелія так званою простою мовою, досить близькою до народної.

Рукопис Пересопницького Євангелія зберігається в Національній бібліотеці України ім. В.І.Вернадського. На цьому документі складають Присягу на вірність Україні всі Президенти незалежної України.

Треба зазначити, що в цій залі розміщені факсиміле інших Євангелій, видатних рукописних пам’яток того часу.

Також матері Героїв ознайомилися з муляжем садиби 10-13ст. та реконструкцією житла 12 століття.

Треба зазначити, що в цьому році культурно-археологічний центр «Пересопниця» відзначає 10-ліття від часу свого утворення та 460-ліття Пересопницької Євангелії.

Матері Героїв в ході екскурсії отримали цікаву інформацію з минувшини нашого краю.

Додати коментар


Захисний код
Оновити