23 вересня 2015 року в рамках Університету третього віку в приміщенні Здолбунівської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек відбулася зустріч з відомою Рівненською майстринею і літератором Оленою Медведєвою, яка була організована Здолбунівським районним територіальним центром спільно з МГО МФ РО «Взаєморозуміння та толерантність» і Здолбунівською ЦСПШБ.
    Пані Олена розповіла про створенні нею книги «Їжачок сто голочок», «Сніжинка-Даринка», «Червона гербера», «Легенда про Рівне» та інші і провела їх презентацію.
Присутні на зустрічі з цікавістю роздивлялися роботи талановитої майстрині «Бурштинова книга» - створена у вигляді шкатулки, «Дерев`яна книга» - розгортається як пазл, «Шовкова» - виготовлена за технікою батік, «Мережева» - виплетена гачком, «Шкіряна», «Вишита бісером», «Солом`яна», «В`язана». Кожна з книг є витвором мистецтва.
   Родзинкою зустрічі була презентація вишитого «Кобзаря», визнаного найбільшим вишитим примірником зібрання поезії Тараса Шевченко. За основу було обрано перше видання поетичної збірки Шевченка 1840 року, факсимільну копію якого майстрині надав київський Музей книги і друкарства.
     В трикілограмовому фоліанті відтворено тексти восьми без скорочень поетичних творів: «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ`яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч».
        У роботі рівненської майстрині точно відображено орфографію текстів «Кобзаря» , а також рядки, які складаються лише із крапок. Вишиті на канві «дикий льон» сторінки, яких загалом 48, прикріплені до листків із войлоку розмірами 36,5 х 26 сантиметрів і скріплені за так званим японським старовинним методом переплетення книг. Між ними вміщено кольорові та монохромні вишиті репродукції ранніх картин Тараса Шевченка, в тому числі «Катерина», «Тополя», «Циганка-ворожка», «Звільнення апостола Павла із темниці». Обкладинка фоліанта обтягнута світло-коричневою шкірою, на якій золотистими нитками вишито автограф Тараса Шевченка і назву збірки.
          В кінці зустрічі всі бажаючи мали змогу потримати в руках всі створені талановитою майстринею шедеври і дякували пані Олені за її талант, який вона дарує людям.

Додати коментар


Захисний код
Оновити