Відзначення Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед цими людьми, що потребують захисту та підтримки. Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участь осіб з інвалідністю в житті суспільства.
З нагоди Міжнародного дня людей з особливими потребами 02.12.2019 року на базі Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спільно із Здолбунівською центральною районною бібліотекою відбулося заняття в Університеті третього віку, на яке була запрошена відома художниця, дівчина з інвалідністю Яна Униченко.Проведення цих заходів спрямовано на привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю, захист їх гідності, прав та благополуччя, на отримання суспільством переваг від участі осіб з інвалідністю в політичному, соціальному, економічному і культурному житті.
Адже серед українців та й у всьому світі є багато людей з особливими потребами, з яких варто брати приклад мужності, доброти й цілеспрямованості. Треба лише не втрачати надію і вперто йти до мети.
Пані Яна пише картини, малює казку на стінах. Дівчину запрошують творити в університетах та лікарнях . Безліч стін будинків ожили від майстерності Яни. Сьогодні Яна Униченко – відома на Рівненщині художниця, волонтерка і громадський діяч. Яна Униченко організувала в одній з кімнат місцевого будинку культури студію, де навчає дітей і дорослих художньому мистецтву.
Студенти Університету з великим захопленням слухали історію художниці, задавали чимало питань та наприкінці заняття уклінно дякували ій за її таланти та добре серце.
Сьогодні, 03 грудня 2019 року, коли Україна та світ відзначає День людей з обмеженими фізичними можливостями адміністрація та соціальні робітники Здолбунівського районного територіального центру відвідали 60 підопічних інвалідів, та вручили їм продуктові пакети.
З цієї нагоди у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіального центру були проведені заходи з вшанування людей даної категорії, зокрема організовано солодкий стіл.
Цього ж дня директор територіального Анатолій Ліщинський взяв участь в круглому столі «Проблеми працевлаштування осіб з інвалідністю та їх соціальний захист», що був проведений на базі Здолбунівської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості, на якому були присутні керівники соціальних служб Здолбунівського району.
Цей день є нагадуванням нам усім про обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.
І нехай наша щоденна турбота допомагає цим мужнім людям забувати про труднощі, а їх серця наповнюються теплотою і впевненістю в завтрашньому дні.

Додати коментар


Захисний код
Оновити