11.07.2019 року на базі Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулося чергове заняття в Університеті третього віку, на яке були запрошені заступник начальника управління-начальник відділу грошових виплат і компенсацій Людмила Петрівна Якубчик, начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення Ковтонюк Вікторія Миколаївна та заступник начальника Здолбунівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України у Рівненській області Лещенко Наталія Семенівна.
Працівники управління проінформували присутніх про механізм призначення субсидій на неопалювальний період, про новий порядок призначення і перехід на грошову форму виплати пільг з 1 жовтня поточного року. Також зазначили, що з 1 жовтня 2019 року монетизація в Україні запрацює повністю – кожен субсидіант буде отримувати за результатами опалювального сезону готівкою все, що зекономлено.
Наголосили про необхідність пільговикам повідомляти управління, в найкоротший термін, про зміну адреси фактичного проживання, складу сім’ї та інших обставин, що впливають на право отримання соціальних виплат. Зазначена інформація потрібна для проведення перевірки фактичного місця проживання та в разі необхідності, обстеження матеріально – побутових умов проживання, а також для проведення перерахунку розміру виплати.Відповідно до законодавства на загальних підставах на наступний термін (субсидія не призначається:
- за умови наявної простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, яка перевищує340 грн. (до моменту погашення або реструктуризації боргу);
- якщо площа квартири перевищує120 кв. метрів та площа будинку – 200 кв. м;
- якщо будь-хто із складу домогосподарства або його члени сім’ї має у своєму володінні будь-який транспортний засіб з дати випуску якого минуло менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення;
- якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї є особи працездатного віку і у них взагалі відсутні доходи, або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування;
- будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї протягом12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, здійснив придбання або іншим законним способом набув право власності на товари чи послуги на суму, яка перевищує50 тис. гривень.
Якщо розмір субсидії становить 0,0 грн., то пільгова категорія населення має право користуватися пільгами, відповідно до законодавства ( з урахуванням доходу або без урахування доходу).
У разі призначення житлової субсидії, пільги не нараховуються.
Отже пільговики мають право вибору: або пільга, або субсидія.
Лещенко Наталія Семенівна розповіла присутнім про перерахунок пенсій з 01 липня 2019 року. Оскільки, відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік”, прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність збільшено з 1497,00 грн. до 1564,00 грн. , прожитковий мінімум на одну особу — з 1853,00 грн.- до 1936,00 грн. У зв’язку з цим перераховано мінімальний розмір пенсії та доплати і підвищення до пенсій, які залежать від прожиткового мінімуму.
Під час заняття слухачі мали можливість задати безліч питань та отримати вичерпні відповіді.
По завершенню заняття з великою вдячністю підопічні терцентру подякували за дійсно цікаве та корисне заняття.

Додати коментар


Захисний код
Оновити