З глибини віків прийшло до нас Купало-свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят, свято тепла, краси, буяючої зелені та молодості.03.07.2019 року на базі Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спільно зі Здолбунівською центральною районною бібліотекою відбулося заняття в Університеті третього віку на «Літературно-краєзнавчому» факультеті, присвячене до свята Івана Купала. На даний захід була запрошена народна умілиця Нечипорук Віта.
На початку заняття бібліотекар районної бібліотеки розповіла про історію виникнення цього свята. Існує безліч традицій та обрядів, пов'язаних із святом Івана Купала. В кожному куточку України вони мали свій характер і деякі відмінності. З повір’я відомо, що зібрані в ніч на Івана-Купала лікарські рослини набирають чарівних, лікувальних та цілющих властивостей. А народна майстриня розповіла та показала, як вона використовує їх при виготовленні ляльки – мотанки. 

Мотанки давні родинні обереги українців. Мотанка – символ добра та благополуччя, символ надії на краще та сильний сакральний предмет. Слухачі Університету дізналися, що Лялька-мотанка - це втілення добра і лагідності, віра в добро і захист від злих сил, адже історія створення мотанок налічує понад 5000 років. Віра у їхні магічні властивості ґрунтувалася на глибинних знаннях пращурів. Лялька-мотанка – це маленький витвір мистецтва, назва такої ляльки походить від технологічних особливостей її виготовлення. Народна умілиця продемонструвала свої роботи, для виготовлення яких вона використовує тільки натуральні матеріали, розповіла про види ляльок-мотанок та про їхнє значення. Слухачі Університету мали можливість побачити презентацію « Лялька- мотанка - сакральний оберіг українців», а також побачили майстер-клас виготовлення ляльки-травниці. По завершенню заняття підопічні терцентру дякували за досить цікаве заняття, адже це прекрасно, що традиції створення та використання таких ляльок збереглися та продовжують відроджуватися.

Додати коментар


Захисний код
Оновити