Професія соціального працівника, яка передбачає довготривалі постійні контакти з іншими людьми висуває низку вимог до психофізіологічних та особистих якостей людини, зокрема і до стресостійкості особистості, яка допомагає долати різноманітні психічні та емоційні навантаження без шкоди власному здоров’ю. Розвитку навичок стресостійкості і продуктивної взаємодії з підопічними був присвячений психологічний тренінг для соціальних працівників, проведений психологом терцентру Інною Мусоріною 10 червня 2019 року.
На початку заняття фахівці ознайомились з поняттями стресостійкості і стресу, його видами та типологією. За допомогою слайд-презентації психолог продемонструвала учасникам, який вплив на організм людини має стрес, які види психологічного захисту допомагають уникнути розвитку його негативних наслідків, та яким чином регулювати власний емоційний стан так, щоб зберігати психічну рівновагу, толерантність та наполегливість у досягненні успіху при розв’язанні професійних задач. Змістовно-цікавою була і практична частина заняття, за допомогою якої учасники тренувались розвивати навички стресостійкості та знаходити власні ресурси для подолання стресу, моделюючи їх у групі, а за допомогою інтерактивної методики “мозковий штурм” соціальні працівники були активними учасниками тренінгу та мали змогу висловити свою думку. Наприкінці заняття психолог продемонструвала учасникам релаксаційні вправи та надала рекомендації щодо розвитку навичок стресостійкості.
Бути стресостійким та вміти конструктивно реагувати в ситуаціях, які пов’язані з обслуговуванням людей похилого віку та людей з інвалідністю, не лише допоможе зберегти ресурси власного психічного здоров’я, але й сприятиме хорошим взаємовідносинам з підопічними та успішному виконанню своїх професійних обов’язків.

 

.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити