24 травня 2019 року в смт.Мізоч на базі відділення денного перебування №2 Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулося чергове заняття в Університеті третього віку на факультеті «Основи медицини, здорового способу життя» за напрямком «Психологія», яке провела психолог терцентру Інна Мусоріна на тему: “Психологія родинних стосунків: особливості взаємин поколінь”.
Уміння налагодити взаємини в багатопоколінній родині, уникнути конфліктів і непорозумінь є свідченням міцності емоційних зв’язків та складовою психологічного благополуччя особистості. Від психологічного клімату в родині залежить і наш настрій, і здоров’я, і працездатність. Актуальні питання взаємин поколінь і створення сприятливого родинного психологічного клімату розглянули сьогодні на занятті і підопічні терцентру.
Зокрема, психолог висвітлила питання психологічного клімату у родині, можливості налагодження взаємовідносин та ознайомила присутніх з “Теорією поколінь”, їх домінуючими психологічними характеристиками, цінностями та особливостями спілкування і взаємодії. Часто виникає запитання «Чому ми такі різні? Як досягти порозуміння? Є теорія, що пояснює, чому покоління так різняться. Причина у відмінностях умов зростання та виховання, а розуміючи таємницю відмінностей поколінь, можна знайти ключик до представників різного віку і уникнути серйозних конфліктів.
Підопічні терцентру за допомогою дискусії обговорили питання родинної взаємодії та психологічного клімату, і дійшли висновку, що повністю уникнути суперечностей неможливо. Але слід пам’ятати , що суттєву роль у конфлікті відіграє особиста культура та характер членів сім’ї: варто не допускати створення в родині дріб’язкових докорів, скарг і звинувачень, бо у такій атмосфері людина озлоблюється і не йде на компроміс. Насамкінець, психолог надала рекомендації щодо передумов створення сприятливого психологічного клімату, а присутні доповнили їх думками зі свого досвіду, та в свою чергу дякували за змістовне і цікаве заняття.

Додати коментар


Захисний код
Оновити