Сьогодні, 12.04.2019 року на базі Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулося чергове заняття в Університеті третього віку на «Літературно-краєзнавчому» факультеті. Заняття провели студенти історико-соціологічного факультету РДГУ, з якими розпочалася співпраця.
Розпочали заняття з представлення відеофільму «Бій під Гурбами», де була розповідь зі слів учасників про основні події битви під Гурбами, про які мало що сказано в джерелах історії.
Бій між війська НКВССРСР і силами УПА, що відбувся з 21 по 25 квітня 1944 року біля урочища Гурби на півдні Здолбунівського району і охопив частину сучасних Дубенського та Острозького районів Рівненщини та Кременецького та Шумського районів Тернопільщини закінчився тактичною перемогою радянських військ та виходом з оточення українських повстанців. Після бою переможці спалили навколишні села Гурби та Антонівці, а жителів вивезли.
На даний час біля села Гурби встановлено капличку та пам’ятний знак на честь вояків УПА. З 2003 року щорічно Молодіжним націоналістичним конгресом влаштовується спортивно-патріотична теренова гра «Гурби-Антонівці», що збирає близько 400 учасників – молодих людей з усієї України. На думку організаторів це має сприяти вихованню в дітей, юнацтва та молоді національної свідомості, історичної пам’яті, громадянської позиції, патріотизму, готовності захищати Батьківщину шляхом опанування духовної спадщини, визвольної боротьби ОУН-УПА та налагодження міжрегіональної співпраці між молоддю різних областей України.
Цікавим фактором стало і доповнення самих слухачів до даної тематики, адже як виявилося, серед них були родичі учасників тієї страшної битви весни 1944 року.
По завершенню підопічні терцентру сповнені вражень, подякували за цікаве заняття.

Додати коментар


Захисний код
Оновити