Сьогодні, 15.02.2019 року в смт.Мізоч на базі відділення денного перебування №2 Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулося чергове заняття в Університеті третього віку на факультеті «Основи медицини, здорового способу життя» за напрямком «Психологія», яке провела психолог терцентру Інна Мусоріна на тему: “Соціально-психологічна безпека людей похилого віку”.
Однією з найбільш незахищених верств населення є пенсіонери та люди похилого віку. Саме цим часто користуються ті, хто хоче отримати певну вигоду від маніпулювання цією категорією людей, налогошує психолог. Тому їх безпека, зокрема і психологічна, є одним із факторів збереження психічного здоров’я та благополуччя в цілому. Люди цієї вікової категорії часто потрапляють на гачок до маніпуляторів та шахраїв, а також легко піддаються інформаційно-психологічному впливу.
Під час інтерактивної бесіди підопічні центру ознайомились з типовим психологічним портретом шахраїв та основними способами психологічного маніпулювання, а за допомогою методу “рольової гри” проаналізували, як легко піддатися впливу та потрапити у пастку, адже шахраї, зазвичай, викликаючи до себе довіру, б'ють на емоції та переконують: діяти потрібно невідкладно і не дають людині час на роздуми. Бесіда поступово перейшла у жваву дискусію, де кожен учасник мав можливість висловити власну думку з даної тематики.
У життєвих ситуаціях головне не нехтувати простими правилами поведінки, радить психолог, такими як: не довіряти незнайомцям, що телефонують на слово, а тим паче тим, хто вимагають гроші за свої “послуги”, не впускати в дім незнайомих людей, які називають себе працівниками різноманітних служб і пропонують свої послуги, не купувати ліки та інші товари з рук, остерігатися сумнівних повідомлень про виграші, акції, розпродажі та неперевірених прохань про допомогу. Присутні подякували за змістовне заняття та рекомендації, які допоможуть їм краще дбати про своє психічне здоров’я, безпеку та благополуччя.

Додати коментар


Захисний код
Оновити