Сьогодні, 07.02.2019 року на базі Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулося перше заняття в навчальному році Університету третього віку на факультеті «Основи медицини, здорового способу життя» за напрямком психологія, яке провела психолог терцентру Інна Мусоріна.
Відкрив заняття директор терцентру Анатолій Ліщинський, який привітав студентів Університету третього віку з новим навчальним роком, також вислухав пропозиції з боку підопічних на майбутні заняття, побажав успіху та наснаги в подальших здобуттях та передав слово психологу.
Сучасне життя часто вимагає від людини будь-якого віку протистояти стресовим ситуаціям та життєвим обставинам. Людині варто виробити власну стратегію у боротьбі із труднощами, відновлювати емоційну рівновагу, опанувати навички саморегуляції емоційних станів з метою збереження власного фізичного та психічного здоров’я. 

Під час інтерактивної лекції слухачі Університету ознайомились з інформацією про вплив емоцій на різні системи організму та їх взаємозв’язок зі станом здоров’я, з’ясували, що психічна саморегуляція емоційних станів – це не просто контроль над емоціями, а мудре та раціональне управління ними та основа психоемоційного комфорту. Під час презентації слухачі ознайомились з методами регуляції емоційних станів, а саме: аутогенним тренування, як методу розвантаження та зняття нервового напруження; технікою м’язової релаксації та дихальних вправ, використанням стратегії позитивного мислення та вивільнення негативних емоцій; застосуванням різноманітних видів арт-терапії (музика, живопис, поезія, фото, танці, пісочна терапія). Цікавими та корисними для слухачів Університету виявились практичні тренінгові вправи на релаксацію та зняття м’язової та емоційної напруги, такі як “Гора з плечей”, “Лижник”, “Долоні”, “Палітра синього кольору”. Наприкінці заняття слухачі Університету практикували вправу “Скринька радості”, яка показує, як зберігати емоційну рівновагу, переключати увагу від неприємних відчуттів, спираючись на минулий досвід, та віднайти найоптимальніший для себе метод саморегуляції.
По закінченні пані Інна презентувала слайд-шоу з релаксичною музикою, що придало ще більше яскравих барв сьогоднішній лекції, а слухачі в свою чергу дякували за таке цікаве та повчальне заняття.

Додати коментар


Захисний код
Оновити