15.11.2018 року на базі Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулося чергове заняття в Університеті третього віку на мистецькому факультеті, на яке була запрошена народна умілиця Тетяна Кардаш.
Перед початком заняття, директор терцентру Анатолій Ліщинський поспілкувався зі слухачами Університету третього віку, вислухав побажання про майбутній розвиток клубів за інтересами та й самого Університету в цілому.
Згодом перейшли до основної тематики заняття, а саме виготовлення оберегів ляльок-мотанок. Головна відмінність ляльок - мотанок від звичайних ляльок, це відсутність обличчя. Наші предки вірили, що через обличчя може всилитися злий дух. Українці вважали, що в ляльці присутній дух роду, який оберігає членів родини від всіляких негараздів та бід, передає вікову мудрість та знання наступним поколінням.
Процес виготовлення ляльки був дуже цікавий та активний, пошепки промовляючи побажання, лялька ніби заговорюється на добро, здоров’я та благополуччя. По закінченні, підопічні терцентру дякували за заняття та милувалися виробами, які стануть оберегами для їхніх родин

.

Додати коментар


Захисний код
Оновити