Сьогодні, 19.10.2018 року в конференц-залі Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулося чергове заняття в Університеті третього віку на факультеті «Основи медицини, здорового способу життя», на яке був запрошений травматолог, лікар Здолбунівської ЦРЛ Андрій Тимощук, який і розповів підопічним терцентру про таку небезпечну хворобу як сказ.
Сказ – невиліковна хвороба багатьох видів теплокровних тварин та людини. Збудник сказу – вірус – вражає центральну нервову систему, що призводить до порушення дихання, роботи серцево-судинної системи і внаслідок цього до смерті.
Щороку на території області офіційно реєструється 15-30 і більше випадків лабораторно підтвердженого сказу тварин, реально ж їх більше, - розповідає лікар.
Сказ – смертельна хвороба. Але тепер медицина має у своєму розпорядженні надійні препарати, які запобігають її розвитку. Тому так необхідно не гаючись, звернутися за медичною допомогою, щоб застерегти появі клінічних симптомів у потерпілих від покусів та ослизнення. Інкубаційний період сказу у людей триває від 6 днів до 1 року (це період від попадання віруса в організм людини до появи перших клінічних симптомів гідрофобії). Якщо лікар призначив лікування, переривати його не можна. Необхідно уникати переохолодження, перевтомлення, стресових ситуацій, спиртних напоїв. Необхідно пам’ятати, що тільки своєчасне звернення до лікаря дає надійну гарантію запобігти трагічним наслідкам. Власники собак повинні суворо дотримуватися правил їх утримання, щорічно щеплювати їх проти сказу, - зазначає спеціаліст. По закінченню слухачі Університету з великою повагою дякували за таке цікаве і повчальне заняття.

Додати коментар


Захисний код
Оновити