06.09.2018 року в Здолбунівському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спільно із Здолбунівською центральною районною бібліотекою відбулося заняття на літературно-краєзнавчому факультеті Університету третього віку, присвячене до Дня міста Здолбунова, яке відбулося у формі екскурсії. Від так, розпочалася екскурсія з всім відомої вулиці Фабричної, яка має дуже цікаву історію, як зазначає наш екскурсовод та директор Здолбунівського музею Олег Тищенко. Дійсно, якщо взяти глибше, то за останніх 125 років назва не змінювалась, під якою б владою вона не була, хоча й були пропозиції за останні роки її змінити на вулицю Соборна жартома, а може і не жартома, розповідає краєзнавець, адже саме на ній розташовані три храми Божих, які мають назву Петра й Павла. 

Але історична назва має так і залишатись, адже якщо її змінити, то наступне покоління може вже і не знати історії такої вулиці, як Фабрична. Дізнавшись багато цікавого, студенти Університету (які також долучались до розповіді, оскільки вони є мешканцями нашого містечка і змалку в них залишилось безліч спогадів, якими вони поділилися) вирушили до греко-католицького храму Павла і Петра, де священник Іван Хміль розповів історію створення їхнього храму та як проходить богослужіння. 

Збагатившись духовно, підопічні вирушили до Здолбунівського музею, де очільник закладу з неймовірною гордістю розповідав про свої досягнення та напрацювання в даному напрямку (роботи ведуться і досі), ознайомив з історичними пам’ятками нашого краю та історію музею, в якого теж є свої цікаві моменти. Адже це колишня в’язниця, в якої в полоні і зараз є досить багато загадок історії, пов’язані з нашим краєм. Останнім об’єктом екскурсії був римо-католицький храм Петра та Павла, настоятелем якого є ксьондз Анджей, який запросив у храм і ознайомив студентів Університету з напрямками їх віри та процесом богослужіння. По завершенню заняття-екскурсії втомлені (адже екскурсія затяглась на 3 години), але приємно вражені та духовно збагачені студенти відправились по своїх домівках.

Додати коментар


Захисний код
Оновити