Вчора, 09.08.2018 року в смт.Мізоч на базі Мізоцької селищної ради відбулося заняття в Університеті третього віку на факультеті «Основи медицини, здорового способу життя», який діє при Здолбунівському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Заняття провів відомий у нашому краю кардіолог, лікар Здолбунівської ЦРЛ Юрій Висоцький, який розповів слухачам про таку хворобу як гіпертонія та як з нею боротися.
Розпочавши заняття, лікар перш за все поцікавився, хто серед присутніх є гіпертоніком. Виявилося, що майже всі хворіють цією хворобою. Артеріальною гіпертензією називається стійке підвищення артеріального тиску (АТ) від 140/90 мм.рт.ст. і більше. Гіпертонія становить близько 90% всіх випадків хронічного підвищення АТ. Щоб справитися з хворобою, необхідно знати причини її виникнення, симптоми та методи лікування гіпертонії, - зазначає пан Юрій і пояснює перш за все, чому виникає дана хвороба, а їх є не мало. Якщо вдається виявити точну причину підвищення АТ, перед нами вторинна або симптоматична артеріальна гіпертензія, що виникає при:
- ниркових захворюваннях;
- ендокринних захворюваннях;
- кардіовоскулярних захворюваннях;
- нейрогенних захворюваннях.
Крім цього, однією з причин підвищеного АТ може бути і прийом деяких лікарських препаратів. Щодо симптоматики гіпертонії, то варто відмітити такі як запаморочення, шум у вухах, головний біль, двоїння в очах, задишка і стенокардія, нудота. Та про це знали слухачі знали й самі, тому заняття набравши обертів, перейшло в жваве спілкування, адже в кожного з присутніх було багато різних запитань. Лікарю-кардіологу це теж сподобалось, адже теорія теорією, а на практиці завжди цікавіше. З відповідей пана Юрія підопічні терцентру дізнались багато нового та неочікуваного, хоч і лікуються багато років і думали, що знають майже все. Один з прикладів, це які препарати при гіпертонії не можна вживати з іншими, оскільки вони блокують перші, також, що потрібно виключити з раціону харчування, бо вони негативно впливають на хворобу та багато інших цікавих фактів. Та самими головними та простими правилами для запобігання розвитку хвороби є нормалізація режиму дня, правильне харчування, рухливий спосіб життя (але не надмірний), психологічне розвантаження, відмова від шкідливих звичок, - наголошує спеціаліст в даній галузі.
По завершенню підопічні подякували лікарю та організаторам за таке цікаве дійство, що відбулося в їхньому рідному селищі та з нетерпінням чекатимуть чергового заняття.

Додати коментар


Захисний код
Оновити