17.07.2018 року на базі Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спільно із Здолбунівською центральною районною бібліотекою відбулося заняття на "Літературно-краєзнавчому" факультеті в Університеті третього віку, на яке була запрошена народна майстриня Сніжана Король.                                                                      Розпочали заняття працівники бібліотеки, які й розповіли про такий цікавий вид декоративного мистецтва, як витинанка та показали про неї слайд-шоу. Згодом до справи взялася пані Сніжана, яка в процесі навчання та виготовлення виробів також розповідала про цей вид мистецтва. Витинанки – це сюжетні та орнаментальні прикраси житла, ажурно або силуетно витяті ножицями. Їх використовували для прикрашання стін, вікон, полиць, груб, камінів, печей. Витинанки кінця 19 ст. – початку 20 ст. вирізняються високою художньою майстерністю. 

У кожному регіоні та багатьох осередках вони набули своєрідних рис щодо трактування матеріалу, форми, силуету, технічної вправності, відчуття ритму, пропорцій симетрії, багатство орнаментики, - зазначає майстриня. Студенти з цікавістю та уважністю ставились до своїх виробів, адже кожний хотів створити щось загадкове та неповторне. Також пані Сніжана презентувала свої роботи, які виконані з любов’ю та повагою до своєї справи.

Згодом закінчивши свої витинанки та підкріпившись кавою та чаєм, розпочалося ще одне заняття, але вже в клубі за інтересами «З піснею по життю» під акордеон Валерія Стельмащука, де лунали такі пісні як «Сильний вітер», «Не ламай тополю», «Канни зів’яли», «Два дубки» та інші. Атмосфера була просто неймовірна, оскільки пісня не тільки лікує душу і тіло, а й згуртовує людей. З легкістю на душі та приємною посмішкою на обличчі підопічні терцентру завершили заняття.

.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити