Вчора, 05.07.2018 року відбулося виїзне заняття на «Літературно-краєзнавчому» факультеті Університету третього віку. Пізнавальна програма розпочалася з відвідування Музею лісу, що на Костопільщині. Музей лісу – це справжня перлина у барвистому вінку держави, манлива і загадкова. З першої хвилини перебування на території музею впадає в очі капличка Святого Володимира (згодом всі бажаючі її відвідали та приклонились до святих ікон). Потім увага переходить на оригінальної форми газонів, які виконані у формі рушничків, що так і ваблять відвідувачів.
На порозі нас зустрічає завідувач Музею лісу Петро Івашенюта, який і провів надзвичайно цікаву та пізнавальну екскурсію, розпочавши її з історії організації лісо промислу в Західній частині України, зокрема на Рівненщині. Далі пан Петро запрошує слухачів до тематичних залів, де продовжує знайомити з унікальними експонатами, зібраними у нашій Західній Україні – деревиною, птахами, звірини та виробами, якими користувалися наші предки. На мить гості музею поринають у кожну історичну епоху нашої держави. Великим здивуванням в ході екскурсії було і те, що відвідувачі навіть не могли й подумати, що на нашій території існує стільки видів флори і фауни, про які вони раніше не те, що не бачили, але й не чули. Загалом враження від музею були неймовірні, адже його оформлення на найвищому рівні та можна вважати, що він є не лише найкращий на Рівненщині, а й у всій Україні.Далі наша екскурсія продовжилась з відвідування ще одного дива – це відомі на весь світ «базальтові стовпи» в геологічному заказнику «Івано-Долинське родовище базальтів», що входить в ТОП- чудес України. Дивовижним фактом є те, що базальт – порода вулканічного походження, а Костопільщина знаходиться на рівній місцевості. Природа формувала це диво на протязі тисячі років. Дійсно це незміренне багатство нашого краю є унікальним, адже з місцевих базальтів вимощено майдани Відня, Парижу, Брюсселя, Варшави та ін. Ще одним захопливим видовищем є бірюзові озера, які утворилися на деяких базальтових кар’єрах. Важко словами описати всю ту красу, якою милувалися студенти Університету третього віку, які раділи, що таку красу маємо поряд, а не десь за кордоном.Та яскравою родзинкою заняття стало доручення клубу за інтересами «З піснею по життю», тому навіть в маршрутному таксі була весела та насичена атмосфера. Під акордеон Валерія Стельмащука, наставника клубу, лунали такі пісні як «Гуцулка Ксеня», «Водограй».
Приїхавши уже в рідний Здолбунів, слухачі Університету сповнені неймовірною масою вражень та з легкою, але дуже приємною втомою, від щирої душі дякували керівництву терцентру за таке чудове та пізнавальне заняття, з якого вони почерпали багато чого корисного для себе.

Додати коментар


Захисний код
Оновити