21.06.2018 року на базі Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в конференц-залі ось уже вкотре проходить заняття в Університеті третього віку на факультеті «Основи медицини, здорового способу життя», на яке була запрошена лікар-дерматолог Оксана Вознюк, яка й розповіла про такі шкірні захворювання як дерматит різних видів, псоріаз, короста та інші.
Дане заняття було як ніколи актуальним, адже саме в літній період є особливе загострення шкірних захворювань, - пояснює лікар. Шкірні захворювання мають свою специфіку розвитку. Вони являють собою запальний процес, який може торкатися будь якої ділянки шкіри. Вид хвороби та її прогрес безпосередньо залежить від причин, які її викликали. Така проблема може мати як внутрішні, так і зовнішні корені. Тому, якщо у людини виникає який-небудь специфічний стан шкіри, що раніше не спостерігався, то необхідно обов’язково звертатися до фахівців, - зазначає пані Оксана.В процесі заняття було розглянуто багато видів захворювання шкіри, зокрема такі як лишай, ліпома, алергічний дерматит, псоріаз, укуси комах, себорейний дерматит та інші. Згодом лекція перейшла в живий діалог, де залюбки на всі питання давала відповіді лікар-дерматолог. Студенти Університету цікавились у пані Оксани симптомами різних хвороб, методами їх лікування. Після всіх заданих запитань та отриманих на них відповідей, лікар наголосила, що більшістю шкірних захворювань є психоемоційний стан людини. В медицині є таке поняття, як психосоматика, воно має на увазі під собою психогенне походження шкірних проблем. Тобто мається на увазі, що якщо людина постійно або тривалий час знаходиться в стані психоемоціональної напруженості, то тіло може зреагувати на такий стрес у вигляді шкірних захворювань. В таких випадках потрібно пройти курс психотерапії, - рекомендує лікар.
По закінченню слухачі Університету з великою повагою дякували за таке цікаве і повчальне заняття та зверталися до пані Оксани за консультацією.

Додати коментар


Захисний код
Оновити