Сьогодні 14.06.2018 року на базі Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в конференц-залі відбулося чергове заняття в Університеті третього віку на факультеті «Основи медицини, здорового способу життя», на яке був запрошений лікар стоматолог-хірург Михайло Бобік, який розповів для студентів Університету третього віку про небезпеку такого явища, як пародонтит зубів,симптоматику захворювання та як з цим боротися.
Пародонтит – це запалення тканин, які оточують зуб (пародонт). Помилковою думкою є те, що це тільки ясна, насправді до пародонту відносяться прилеглі до зуба ясна, кісткова тканина, які утримують його в щелепі, - зазначає стоматолог і пояснює причини виникнення захворювання, а саме:
- Недостатня гігієна ротової порожнини;
- Деякі хвороби внутрішніх органів, таких як гіпертонія, вегето-судинна дистонія і т.д.;
- Порушений обмін речовин і робота ендокринічних органів;
- Аномальний розвиток щелеп;

- Неякісне стоматологічне лікування;
- Механічні, температурні, хімічні травми зубів і порожнини.
Характерними симптомами раннього пародонти ту є відчуття набряклості ясен, кровоточивість, неприємний запах з рота та інші, а ознаками останньої стадії пародонтиту є больові відчуття і рухливість зубів, зуби починають зміщуватися, а при загостренні проблеми можуть навіть випадати, - пояснює лікар. Тому важливо завчасно звертатися за допомогою до фахівців. Згодом слухачі Університету звернулися за допомогою до пана Михайла, який в свою чергу надав всім присутнім відповіді на їхні питання, порадив де і до кого звернутися з їхніми проблемами, тому атмосфера в залі була довірливою.
По закінченню заняття студенти Університету щиро дякували за таке важливе і корисне заняття, адже всі знають, що зубний біль є самим нестерпним. Як наголошує лікар, хоча б раз в півроку варто звертатися до стоматологів.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити