03.05.2018 року в конференц-залі Здолбунівського районного територіального центру відбулося чергове заняття факультету «Основи медицини, здорового способу життя», на яке був запрошений лікар-фтизіатр Володимир Черняк, який і розповів про небезпеку такого захворювання як пневмонія для слухачів Інституту третього віку.
Пневмонія – це досить поширене та небезпечне ускладнення після грипу. Таке запалення легень є доволі підступним, адже хворому здається, що він почав видужувати, але раптом температура тіла піднімається до 39-40С, самопочуття різко погіршується, виникає біль у грудях та кашель, і хвороба наступає з новою силою, зазначає лікар-фтизіатр.
Чому ж виникає пневмонія після грипу? Це відбувається тоді, коли вірус грипу проникає безпосередньо до легенів, або ж через прогресування бактеріальної інфекції у період розвитку грипу. Тоді запалення легенів накладається на грип, що призводить до істотного погіршення стану хворого та виникнення ризиків для його життя. Також Володимир Юрійович показав слайд-шоу, на якому показано перші ознаки пневмонії та хто відноситься до групи ризику. Пояснив, як слід діяти при виникненні хвороби та шляхи її запобігання.
По закінченню заняття відвідувачі щиро дякували лікарю та керівництву терцентру не тільки за цікаве, але й корисне заняття.

Додати коментар


Захисний код
Оновити