26 квітня 2018 року в приміщенні Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в Університеті третього віку на факультеті «Основи медицини, здорового способу життя» за напрямом «Психологія» відбулося чергове заняття на тему «Лялька-мотанка, як оберіг в нашому житті». Його провели студенти-волонтери психолого-природничого факультету Рівненського державного гуманітарного університету, соціального партнера територіального центру.
Мета заняття полягала в тому, щоб знайти гармонію з природним матеріалом, відчути себе частиною природи, зарядитися її духом, а також розвинути моторику рук.
Студенти навчали слухачів, як власноруч змотати ляльку-мотанку з природних матеріалів. Під час заняття вони побачили зацікавленість присутніх, їх бажання дізнатися більше про історію створення ляльки-мотанки, її значення в житті та побуті людини.
На всі ці питання слухачі отримали вичерпні відповіді, прослухавши лекцію та презентацію слайд-шоу з даного питання.
Дійсно, люди з сивої давнини вірили, що така лялька-мотанка має чарівну силу та здійснює заповітні бажання. Це була не просто іграшка, вважалося, що вона має здатність захищати людину від неприємностей. Ляльку часто використовували в ритуалах. Наші пращури вважали мотанку символом жіночої мудрості, надійним оберегом у дорозі, берегинею роду. Вважалося, що лялька-мотанка є дзеркалом душі, адже кожна ниточка та деталь символізує внутрішній світ людини. Наприклад, спідниця символізувала землю, сорочка – три часи (минулий, теперішній, майбутній), волосся – силу людини та її духу. Також варто відмітити, що українська народна лялька є втіленням добра і лагідності. Це оберіг людської душі і долі, символ наших предків, символ Великої Матері, яка створила все суще і береже до сих пір народжені нею душі.
По закінченню заняття слухачі висловили свою подяку студентам-волонтерам за яскраві емоції та отримання неймовірного задоволення.

Додати коментар


Захисний код
Оновити