Поезія – це завжди неповторність,
якийсь безсмертний дотик до душі.
Л. Костенко

       Поезія… Таке коротке і змістовне слово! Вона і втішить, і пригорне, і приголубить. Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, закликати людину мислити образами, допомагає спілкуванню, розширює кругозір.
   21 березня 2018 року в рамках Університету третього віку відбулося заняття присвячене Всесвітньому дню поезії, яке було організовано Здолбунівським районним територіальним центром спільно зі Здолбунівською центральною районною бібліотекою.
      Бібліотекарі розповіли, що в листопаді 1999 року на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Вперше Всесвітній день поезії пройшов у 2000 році в Парижі. В Україні це свято почали відзначати з 2004 року.
   Бібліотекарі запропонували студентам Університету прочитати свої власні вірші, або улюблені вірші інших авторів та роздали поетичну літературу, представлену з фондів бібліотеки.
    Власні вірші читали Ганна Перета «Наше село», «О Києве мій», «Осіння пора», «На добраніч доньки мої».
    Віра Сірак «З ювілеєм»,«Как быстротечны наши дни».
    Галина Орленко «Догоряє багряне літо», «Мерзла осінь у нашому місті», «Яка це благодать дивитись в небо», «Я люблю своє рідне місто».
  На поетичне заняття завітав юний поет-прозаїк учень 11 класу Здолбунівської ЗОШ №5 Олександр Ромашко та поділився з присутніми власними творами «Ода Здолбунову», «Луна», «До тебе я звертаюся Кобзаре».
   Слухачі Університету з задоволенням декламували вірші улюблених авторів Л.Костенко «І все на світі треба пережити», С.Єсеніна «Не жалею, не зову, не плачу», Р.Рождественського «Прекрасно, что вместе сидим», Р.Кіплінга «Заповедь», Н.Білоцерківської «Коли б я усе уміла» та ін.
    Згадати про талановитих здолбунівчан Василя Ярмолюка та Вікторію Самчук присутні на занятті змогли з представлених бібліотекою буктрейлерів.
    Завершилося заняття переглядом відео у виконанні видатним українським актором Богданом Ступкою вірша Ліни Костенко «Крила».

      

Додати коментар


Захисний код
Оновити