Різдво – одне з найважливіших християнських свят. Західні християни, які живуть за Григоріанським календарем, святкують його 25 грудня, а через два тижні після цього — і християни східного обряду. З цього року католицьке Різдво є вихідним і в Україні.
 З нагоди свята студенти Обласної громадської організації Здолбунівський Університет третього віку, що діє при Здолбунівському Римо-католицькому костелі св. Апостолів Петра і Павла завітали привітати з Різдвом Христовим слухачів Університету третього віку Здолбунівського районного територіального центру.
  Захід був організований Здолбунівським районним територіальним центром спільно зі Здолбунівською центральною районною бібліотекою.
   Бібліотекар Людмила Скірканіч розповіла історію виникнення свята та легенди пов`язані з ним.
  Альжбета Піотровська — викладач польської мови суботньо-недільної школи, що діє при Товаристві польської культури Здолбунівщини розповіла про звичаї святкування Різдва у католиків.
  Різдво для католиків є особливим і найважливішим релігійним святом. Напередодні Різдва люди дотримуються Адвенту – період покаяння, який триває чотири тижні до свята. У храмах біля вівтарів встановлюється вінок з чотирма свічками, і в кожну неділю Адвенту запалюється по одній свічці. Переддень Різдва називається Різдвяним святвечором або Вігілієм. Більшість католиків у святвечір дотримуються дуже суворого посту.
    Ввечері 24 грудня, коли на небі з'являється перша зірка, родини збираються на Святу Вечерю, яка складається з пісних страв: капусняка, риби, пирогів з капустою та грибами, фруктів, горіхів та іншого. У центрі столу розміщують блюдо з освяченим прісним хлібом – різдвяними облатками (тонкі пластини з вафельного тіста). Перед початком трапези глава сім'ї читає уривок з Євангелія, родина співає першу коляду, потім усі переломлюють різдвяний хліб. Після вечері родина збирається до храму на святкову месу.
  Голова обласної громадської організаціїї Здолбунівський Університет третього віку Галина Ремішевська показала відео-фільм святкових Богослужінь з Ватикану: месу Надвечір'я Різдва, яка символізує єдність Отця і Сина, розпочинається, переважно, опівночі. Під час неї священик кладе у різдвяний вертеп фігурку немовляти Ісуса. Друга святкова меса відбувається на світанку і символізує час появи на світ нового життя з утроби матері. А третя меса, яка відправляється вдень, доносить символ народження Ісуса у серця всіх віруючих.
   Пригостивши всіх присутніх на заході облатками студенти Обласної громадської організації Здолбунівський Університет третього віку з побажаннями добра і щастя, під музичний супровід Валерія Стельмашука, заспівали католицькі колядки, а на завершення всі спільно заспівали колядку «Нова радість стала».
   На заході був присутній директор Здолбунівського районного територіального центру Анатолій Ліщинський, який подякував шановним гостям за подароване свято та привітав всіх присутніх з наступаючими новорічно-різдвяними святами.
      Оскільки це було останне заняття в цьому навчальному році і Університет третього віку йде на канікули, підопічна терцентру Ганна Перета прочитала власний вірш присвячений роботі Університету.

Додати коментар


Захисний код
Оновити