Пам'ять – нескінченна книга, в який записано все: і життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Щороку Україна прихиляє коліна перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років, могили яких розкидані по садках, балках, дворах, узбіччях доріг та на цвинтарях.
   23 листопада 2017 року відбулось чергове заняття на «Літературно-краєзнавчому» факультеті Університету третього віку присвячене вшануванню жертв Голодоморів, яке було організоване Здолбунівським районним територіальним центром спільно зі Здолбунівською центральною районною бібліотекою.Бібліотекар, починаючи заняття, нагадала про страшні події, які відбувалися в Україні під час голодоморів та закликала шанувати пам`ять померлих у ті страшні роки.
   На заняття був запрошений драматичний гурток Здолбунівській ЗОШ № 5 під керівництвом Трофимчук Ірини Юріївни, літературно-музичні композиції якого допомагала готувати бібліотекар ЗОШ № 5 Мельничук Лариса Кирилівна.
Учні ЗОШ № 5 – учасники драматичного гуртка читали вірші присвячені вшануванню пам`яті жертв голодомору, розповідали присутнім на занятті про причини голодомору та його страшні наслідки для України. Доповнивши свою розповідь відео-фільмом «Голодомор реквієм» юні актори використовуючи декорації з народознавчої світлиці Здолбунівської центральної районної бібліотеки, розіграли міні виставу «Мало хлібця», яка викликала сльози в присутніх на занятті, адже майже кожна родина має загиблих від голодоморів.
    Наприкінці заняття всі учасники драматичного гуртка запалили свічки в пам`ять про загиблих та пригостили слухачів Університету третього віку хлібом, як символом життя. Адже немає страшнішої смерті, ніж повільна смерть від голоду.
    Часи минають, але пам’ять в нас житиме вічно. Отож, вшануємо пам’ять мільйонів загиблих від Голодомору у четверту суботу листопада о 16 годині, засвітивши свічку у своєму вікні.

Додати коментар


Захисний код
Оновити