Батик – стародавня техніка розпису тканин, родом із Індонезії. Саме там жінки уперше прикрасили одяг вишуканим ручним розписом. Широке розповсюдження розписний шовк отримав у Індії, Персії, і тільки наприкінці 18-го століття – у Європі.
   14 вересня 2017 року Здолбунівським районним територіальним центром спільно зі Здолбунівською централізованою системою публічно-шкільних бібліотек за сприяння директора Здолбунівського будинку культури цементників Наталії Давидюк в рамках «Літературно-краєзнавчого» факультету було організовано відвідування, слухачами Університету третього віку, виставки художніх робіт у техніці Батик талановитої здолбунівчанки, практикуючого архітектора та дизайнера інтер`єрів Олени Фещук.
      Бібліотекар розповіла, що таке батик, коли, і в якій країні виник цей вид розпису тканин.
      Пані Олена розповіла, що вже декілька років захоплюється мистецтвом розпису тканин - батик. Існує кілька видів розпису тканин: гарячий, холодний, вузелковий та інші, але вона обрала для себе холодний вид розпису тканин. Також розповіла, що для розпису використовуються такі тканини, як шовк, атлас, шифон та льон.
     Крім представлених на виставці робіт слухачі Університету третього віку, завдяки слайд – шоу представленим пані Оленою, могли побачити інші іі роботи, які не увійшли у виставку, крім картин та панно пані Олена ще розписує тканини для жіночого одягу.
     Отримавши масу позитивних емоцій підопічні територіального центру подякували пані Олені за мистецтво, яке вона дарує людям, за вичерпні відповіді на поставлені питання та побажали подальших творчих успіхів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити