Ліс — наше природнє багатство. Його слід повсякчас примножувати, оберігати, шанобливо ставитися.
   28 липня 2017 року відбулось виїзне заняття Університету третього віку Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) до базисного розсаднику Верхівського лісництва ДП «Острозьке лісове господарство», яке було організовано за сприяння директора ДП «Острозьке лісове господарство» Олександа Верцехи.
У занятті взяв участь директор Здолбунівського районного територіального центру Анатолій Ліщинський.
     Екскурсію провів старший майстер розсадника Олександр Олендер.
Олександр Миколайович розповів, що розсадник був створений в 1970 році з метою забезпечення потреб лісгоспу в садивному, посівному і посадковому матеріалах. На сьогоднішній день в розсаднику налічується понад 500 видів рослин. І займає він площу 25 га.
   В Верхівському базисному розсаднику діють посівне відділення, маточне, тепличне, шкілки листяних та вічнозелених порід, господарські та побутові приміщення, а також існує дендропарк, який був створений в 2012 році.
    В теплицях посаджені рідкісні сажанці дубів , ялівцю, модрини та інші. Біля теплиць посаджений виноград різних сортів, який виконує функцію затемнення.
     Слухачі Університету мали змогу оглянути плантацію модрин, яка представлена двома видами: європейською та японською, рідкісні види туї, ялівцю, сосни, самшиту тощо.
     Ростуть тут різні види беріз, калини, верби, спіреї, тюльпанове дерево, клен цукристий, кущ сніжноягідник, терен криваво-червоний, бук карпатський, кіпарисовид, ялиця цитрусова.
Дендропарк представлений різними видами туї, кипарисовика; є тут також красиві голубі ялинки, лікувальні ялиці гребінчасті, смачний кизил, чорничне дерево або ірга круглолиста, тис ягідний, магонія падоболиста, айва японська, ялина канадська та інші.
     Хоча в Верхівському базисному розсаднику працює троє працівників, парк дуже гарний та доглянутий. Також у розсаднику діє відкритий клас для школярів, школи яких співпрацюють з Верхівським лісництвом.
     Отримавши масу позитивних емоцій та подихавши свіжим повітрям Слухачі Університету радісними та веселими повернулися додому.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити