Серед визнаних в Україні травознавців, дослідників і популяризаторів народної медицини імена батька й сина Носалів – Михайла Андрійовича (1886–1950) та Івана Михайловича (1913–1996) є чи не найпершими і найавторитетнішими. Написана ними й видана у 1958 р. книга «Лікарські рослини і способи їх застосування в народі» стала першим у цій галузі виданням повоєнного часу й одразу віднайшла свого читача та мала великий успіх.
    «Носалі – фундатори народного цілительства Волині» такою була тема чергового заняття на «Літературно-краєзнавчому факультеті», яке 08 червня 2017 року провів Здолбунівський районний територіальний центр спільно з ГО МФ «Взаєморозуміння і толерантність» Рівненський осередок.
       Про життєвий шлях видатних травників, про цікаві та маловідомі факти життя, про книги видані травниками розповіла завідувач відділу виставок Рівненського обласного краєзнавчого музею, член Всеукраїнської спілки краєзнавців Галина Данильчук.
      На рідкісних архівних фотографіях присутні на занятті могли побачити Михайла Носаля, Свято-Іллінський собор в місті Дубно, настоятелем якого він був у 1929-1935 рр., Свято-Успенську церкву в Рівному, настоятелем якої його призначили у 1935р, його дружину Катерину, його паспортну книгу, виписані ним рецепти, Івана Носаля з родиною, на Вишневій горі та інші.
     Слухачі Університету третього віку мали змогу погортати рукопис «Лекарственные растения» Михайла Носаля, датований 1926 роком, а також книгу з особистої бібліотеки сім`і Носалів «Врачебное веществословие или описание целебных растений», яка була надрукована у 1783 році.
       Життєву справу своїх діда і батька зараз у Рівному продовжує Костянтин Іванович Носаль.

Додати коментар


Захисний код
Оновити