Протягом багатьох століть архітектурні об’єкти служили людині не тільки для праці, навчання, відпочинку, але й несли в собі інші важливі якості: формували уявлення про красу, викликали певні почуття та настрій.
Краса архітектурних споруд, вимощені тротуари, пам`ятники видатним особам, що залишили свій слід в історії Рівненщини - це її візитівка, те, що відрізняє її від інших областей України.
         24 січня 2017 року в кімнаті депутата Здолбунівської районної ради в рамках Університету третього віку відбулося відкрите заняття з нашими земляками, архітекторами, які вписали свої рядки у візитівку Рівненшини, переможцем рейтингу «Гордість міста», членом Спілки архітекторів України Віктором Ковальчуком та його дружиною лауреатом Держа́вної пре́мії Украї́ни в га́лузі архітекту́ри за реалізацію етапу відродження Національного університету «Острозька академія» в місті Острозі Рівненської області Тетяною Ковальчук, який був організований Здолбунівським районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спільно зі Здолбунівською ЦСПШБ. На відкритому занятті були присутні Фартушна Олена Володимирівна – заступник начальника Управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг – начальник відділу реформування та організації надання соціальних послуг за місцем проживання Міністерства соціальної політики України, Шамак Олексій Олександрович – заступник начальника Департаменту соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації, Сачук Жанна Іванівна – головний спеціаліст відділу соціального обслуговування населення Департаменту соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації, Ліщинський Анатолій Дмитрович – директор Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).Використавши інтернет ресурс бібліотекарі продемонстрували відео-фільми в яких представлені найвідоміші роботи наших земляків – Свято-Покровський кафедральний собор у Рівному та культурно-архіологічний центр «Пересопниця», православний Свято-Успенський храм – в Здолбунові, і церкви у Клевані та Малому Шпакові, Національний університет «Острозька академія» в місті Острозі, житлові комплекси МЖК на вул. Костромській та Струтинської, елітні будинки на вул. Лермонтова. 
   За проектами подружжя Ковальчуків реконструйовані будинок обласного казначейства на вул. С. Петлюри, фасадна частина головного офісу Рівненської філії АППБ  «Аваль» та побудовані чи не всі пам'ятники у Рівному. Серед них пам'ятники Великому Кобзарю, Симону Петлюрі, пам'ятник афганцям, Климу Савуру, Уласу Самчуку.
       Віктор Федорович розповів про відомі та маловідомі факти свого життя та своєї дружини Тетяни Іванівни, їх трудовий шлях. Розповів як проектував Свято-Покровський кафедеральний собор та Свято-Успенський храм, як його дружина проектувала Пантеон героїв Гурбенського бою. Розповів, що не жалкує, що обрав саме цю професію, адже кредо його життя «Дарувати людям добро, і воно обов`язково повернеться».
      Наприкінці зустрічі слухачі Університету подякували Віктору Федоровичу та Тетяні Іванівні за частину душі, яку вони вкладають у свої проекти та побажали подальших творчих успіхів.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити